slady

Anebo

Na webové stránky www.anebo.com dávám staré počítačové hry, shareware pro DOS, abandonware hry pro Sinclair ZX Spectrum, všechny hry se dají spustit přímo na webové stránce z prohlížeče!

Stránky Anebo byly řešené technologií Java Appletů, ale v poslední době podpora pro ně v prohlížečích upadá, takže asi už budete mít problém některé hry spustit. Tento problém se brzy pokusím vyřešit přechodem na jinou technologii.

Mobilní aplikace

Jako novinku v roce 2016 jsem vytovřil první hru pro chytré mobilní telefony dice dash. Jde o klasickou hru na postřeh, ve které se mění hodnoty na třech hracích kostkách a Vy je máte zastavit, když vidíte dvě anebo ještě lépe tři stejné hodnoty.

Druhá mobilní aplikace, kterou právě připravuji, se jmenuje Remember Car a jde konečně o něco užitečného. Zapamatuje si místo, kde jste naposlady zaparkovali s autem!

Často se mi stává, že v ulicích města nemůžu najít volné místo k zaparkování, takže objíždím několik bloků, než se nějaké objeví. Když se pak k autu vracím, těžko si vybavuji, kde jsem minule zastavil. Moje chytrá aplikace Remember Car mě z toho příště dostane!

Jak to celé funguje? Mobilní telefony mají dneska běžně moduly GPS, které snímají geografické souřadnice podle signálu z družic, takže je možné určit a uložit polohu, kde se mobilní telefon nacházel. Když příště spustíte aplikaci, šipka na displeji ukazuje směrem, kde máte zaparkované auto.

V přípravě je už další hra pro mobily – sbírání pokladů v rychlém tempu. Máte se na co těšit!