slady

2.3.2004

Je mi čím dál tím lépe. Všechna dnešní měření byla dokonce menší než 37 °C, tak jsem se ráno vypravil do školy. Po poledni jsem zajel na univerzitu, abych se zaregistroval a přihlásil na výlety.

Kancelář ESN (Erasmus Student Network) je ve studentském butiku, ale není vidět. Nápis ESN je totiž na dveřích, které se otevírají dovnitř kanceláře, tudíž nápis na otevřených dveřích kouká dovnitř místnosti. Z toho plyne, že kancelář je možné najít jenom v případě, že mají zavřeno. :-)

Musel jsem se zeptat za pultem, které dveře to jsou. Při té příležitosti jsem si vyzvedl vstupenku na plavání. Nevím sice k čemu mi v příštích pár dnech bude, ale je to zakořeněný český reflex -- neberte to, když je to zadarmo!

Pro registraci chtěli fotografii, abych dostal nějakou kartičku. V tom shonu mě něco takového ani nenapadlo. Přihlásil jsem se, zaplatil za zájezdy a řekl, že si s fotografií přijdu pro kartičku příští týden.

Vyrazil jsem do města za doktorkou. Musím uznat, že parky v centru města opravdu stojí za to. V Plzni jsou hezké sady, ale rozhodně jim chybí voda -- taková klidná říčka s mostíky.

Doktorka byla mladá, asi kolem třiceti, vzala mě docela v pohodě. Zeptala se na subjektivní potíže, poslechla si plíce, podívala se do krku a udělala výtěr. Pak vyndala takovou příruční alchymistickou dílnu, rozdělala směs, výtěr do ní ponořila a začala vysvětlovat, která barvička co znamená. Pak řekla, že musím počkat ještě dvě minuty, než budou hotové výsledky a jestli by mi nevadilo, kdyby se mezitím skočila okopírovat moje pojištění. Asi se bojí, že by jí to Dánské "komune" neproplatilo. :-)

Výsledky ukázaly, že mám virózu a tudíž by mi žádná antibiotika nepomohla. Řekla, že mi nemůže dát předpis, ale napsala mi na lísteček "Hexokain" a "Pamol". To první je proti bolesti obecně a to druhé je proti bolesti krku. Ujistila se, že na Rasmus Rask bydlí Čeští studenti, které znám, a rozloučili jsme se.

Proti bolesti mám z domova Ibalgin a na krk se raději vyležím na pokoji. Udělám si horký čaj a přidám teplou polévku. Nesmím zapomenout se párkrát nadopovat Paralenem (taky z domova), ale nevím, jestli bude co k čemu, když už mi klesla teplota. A pár dní zůstanu ležet doma. Jen doufám, že Mustafu neklepne, když projekt bude zase pár dní stagnovat. :-)

Nic se nezměnilo, ale aspoň mám jistotu, že to není nic vážného. Celé to mělo ještě dva pozitivní aspekty:

Zpět na kalendář...