slady

21.3.2004

Většinu dne jsem si dal oddech. Docela jsem ho po pracovní sobotě potřeboval.

Odpoledne jsem šel po zvuku. Dmitrij hrál na piáno něco od Beethovena, tak jsme se seznámili. Nevadilo mu, když jsem vešel dovnitř a poslouchal. Studuje na konzervatoři ve městě.

Pořád nadával, že hraje příšerně, že piáno není jeho hlavní nástroj, že normálně hraje na klarinet a tohle má jako povinnost ze školy. Ujišťoval jsem ho, že mě se to líbí. Odpověděl, že je to tím, že hraje báječnou hudbu, ale kdybych měl porovnání s někým, kdo má piáno jako hlavní nástroj, tak bych okamžitě poznal, že on hraje „horrible” (příšerně, poz.př).

Zahrál mi Slovanské tance od Dvořáka, Vltavu od Smetany a zkoušel jestli znám něco od Martinů. Já si jako na potvoru z Ruských skladatelů zrovna nemohl vzpomenout na nikoho než na Čajkovskijho. Nabídl mi, že jestli se mi ta hudba líbí, tak 31. hraje ve studentském orchestru, že se můžu přijít podívat.


Na Rasmus Raskkollegiet se každou neděli promítají zdarma filmy pro studenty. Berou ohled na mezinárodní diváky, takže je to vždy buď Dánský film s Anglickými titulky, anebo Anglicky mluvící film s  Dánskými titulky.

Tentokrát to byl Johny English, v hlavní roli s pošukem Mr. Beanem. Tedy film v Anglictině, ale rozuměl by mu každý. Evík, ještě než jsem odjel, říkala, že to není špatné, že je to lepší než ten Americký, ale já jsem nepostřehl rozdíl mezi tímto a předchozím „Fazolovým filmem”.

Ve filmu hrála hudba skupiny ABBA. To se hodí! Vždyť jsou taky Skandinávští! :-)

Uprostřed děje mě zaujal jeden tanec. Sice ho provozovali tak, aby to vypadal směšně (padali a opírali se o sebe), ale celkově byl tanec bezva. Rytmus asi jako Mambo, kroky mi připomínaly Salsu, pokud znám.

To je ze shrnutí filmu asi tak všechno.

Zpět na kalendář...