slady

29.4.2004

Ubytování

Pro jistotu jsem se ráno zastavil na vedení Ubytovací kanceláře. Ptal jsem se, kdy mám odevzdat formulář o ukončení nájmu, chtěl-li bych odcestovat koncem června. Úřednice mi řekla, že ten formulář bych musel odevzdat touto dobou, pokud bych plánoval odcestovat v první polovině června.

Pokud pojedu koncem června, budu předávat místnost k prvnímu červenci a nájem platit do 15. července (to je datum, co se počítá). Stanovená doba šest týdnů před tím je na konci května, takže mám ještě spoustu času.

Takže se zdá, že to není tak, že musím odjezd formulářem nahlásit šest týdnů předem, jak jsem si původně myslel. Vypadá to, že šest týdnů předem chtějí vědět, že za místnost už nebudou rejžovat peníze (tak aby se porozhlédli po další dušičce). Což je rozhodně trochu lepší situace, než jsem si původně myslel.

Jen mám obavu, abych pak nepřišel, a oni mi neřekli: „Jo, milánku, přišel jsi s tím pozdě. Musíš platit dýl, taková jsou pravidla.” Jako už se mi něco podobného jednou stalo. Pro jistotu jsem mluvil s vedoucí, aby mezi námi bylo jasno, ale i tak mi můžou říct, že jsme se tehdy (dnes) špatně pochopili. :-(

Zkouška

Morten mi sehnal konkrétní den zkoušky: 16. června od 9.00. Stefan Skov nemůže asi až do 23., což už by bylo dost pozdě, takže mi namísto něj sehnal jiného zkoušejícího jménem Jørgen Røn. O něm mi řekl, že je druhý nejlepší, kterého zná. :-)

Tedy, celé mé zkouškové bude vypadat následovně:

* = pozn.: z menežmentu si nás Bent přehází na jeden ze dvou dnů podle toho, kolik lidí bude vlastně mít o zkoušku zájem. (Co to o předmětu svědčí...? :-))

Můj pobyt se blíží k závěru. Nabídce vydržet tu i na podzim hrdě odolám. :-) Ještě si promyslím, kdy budu vlastně přesně odjíždět. Původně plánovaný záměr zůstat tu ještě chvilku po skončení školy a vydělat si pár babek asi padá s tím, že jsem ještě nedostal vízum a tudíž ani pracovní povolení.

Rozhodně by ale bylo zajímavé tu ještě pár dní posečkat a trochu cestovat po okolí. Vždyť teprve začne léto — období, kdy budu moct konečně odhodit svetr! Chtěl bych se podívat i do Švédska. Možná se do Skandinávie zase dlouhou dobu nepodívám, takže teď přichází parádní šance!

Zpět na kalendář...