slady

1.Máj.2004 :-)

Bloncky

O severských zemích se říká, že je to místo spousty blondýnek. Co na to mám říct? Prostě je to pravda! :-) Vikingové možná bývali plavovasí obři, ale dnešní Dánové jsou spíš pomenší. Blond vlasy ale zůstaly.

Představte si takovou pětiletou holčičku s jemnými světlými vlásky do pasu. Představte si jí třeba na procházce s někým starším, třeba babičkou. Určitě se potom zastaví nějaká jiná babička, která pronese větu typu: "Jé, to je ale roztomilá holčička! Hotová princezna..."

Tak takové princezny jsem viděl tři. V pravé poledne jsem šel zahodit papírový odpad do tříděných kontejnerů. Hned od vchodových dveří je vidět na dětské hřiště. Hráli si tam u skluzavky tři holčičky, všechny tomu popisu přesně odpovídali. Samozřejmě, že jsem po cestě viděl ještě další... Nutno podotknout, že tmavovlasé dítko jsem nepotkal. Zřejmě všichni asijští uživatelé kolejí byli zrovna schovaní. :-) Docela slušné skóre na to, že cesta netrvá ani pět minut.

Nechápejte mě špatně, proti blonýnám nic nemám! Mě se světlé vlasy líbí. Navíc si myslím, že je to obecně příjímaný vzhled. Jestli nevěříte, představte si reakci té samé babičky, kdyby potkala dědu se zrzavím pihatým klučinou, kterému čouhá z kapsy prak... O jejím pohoršlivém pohledu není pochyb. V lepším případě by dělala, že si jich ani nevšimla a pokračovala by svou cestou dál.

Vtipy

Kde se tedy vzaly vtipy o blondýnkách, nechápu.

Faktem zůstává, že vtipů o plavovláskách se šíří spousta. Některé si to zaslouží, některých se to týká neprávem.

Dokonce jsem slyšel i pseudo-vědecky podloženou teorii, že světlovlásky jsou opravdu hloupější. Mají prý víc estrogenu, ženského hormonu, navíc plavé vlasy jsou údajně typicky "ženský znak". A estrogeny ubírají ženám logického myšlení, které je typicky zase znak mužů. Z toho vyplývá, že blondýny jsou hloupější, kvuli spoustě estrogenu.

Zajímavé na té teorii je akorát to, že jí vyprávěl blonďák. :-) Že by na té blokádě logického myšlení opravdu něco bylo?

Ženy celkově

Ženy jsou prostě jiné než muži.

Vychází hromada knížek, s názvy typu: „Kluci jsou z Jupitera a holky z Neptunu” a „Proč muži nevynášjí odpadky a ženy nespravují auto...” Většinou se jedná o naprosté bláboly, které se zase zahalí rouškou vědeckosti, ačkoli autoři mívají k vědeckým titulům často hodně daleko.

Fakt je, že rozdíly v chování mezi pohlavími jsou a že jejich poznávání je krásné.

Začetl jsem se do časopisu Cosmopilitan. V rubrice Móda byl článek "Díky za každé nové prádlo!"—tedy ukázka pár kousků svůdného prádla na hezkých ženách. Neslušná na tom byla akorát cena. :-) Kousek začínal textem:

Zamkli vás na zámku. Mlsně prohledejte obrovský prádelník a nechte se hýčkat krajkami, květy a hedvábím.

Stačí se jen první větu probrat kousek po kousku:

Prvotřídní ukázka ženského myšlení! Sám bych to rozhodně nevyjádřil líp. Jediná věta z časopisu a kolik toho vypoví! Stačí si jenom všímat, být si vědomi rozdílů.

Ocenil bych i nějakou ukázku rozdílů naopak—příklady výrazně mužských pocitů pro ženy—, ale jako muž to tak krásně nevychytám.

Máj

Užívejte si oslavy prvního května! Príležitostí a důvodů je přece spousta!

Je to svátek lásky—dvojice se líbají pod břízami, aby roštěnky do příštího roku neuschly.

Je to svátek práce—buďte rádi, že jste zdraví a můžete svobodně pracovat!

Užívejte oslavy rozšiřování E.U. Ať už se historie odkutálí jakýmkoli směrem, rozhodně to bude změna.

Mějte se krásně a buďte všichni šťastní!

Zpět na kalendář...